Gymnasté na republikovém finále

08.05.2010 11:00

Dne 8. 5. 2010 proběhlo v Doubí u Třeboně republikové finále ve sportovní gymnastice pořádané Asociací sportu pro všechny. Závodu se zúčastnili i naši chlapci z Rousínova, kteří postoupili z  krajského přeboru v Brně.

V kategorii nejmladších se umístil na 3. místě Pavel Sedlmajer, když ve čtyřboji získal 31,75 bodů, 6. místo obsadil Jan Kozel s 31,00 body. Pro srovnání vítěz  v této kategorii František Vaněček z Jihočeského kraje dostal 33,05 bodů a poslední v soutěži Štěpán Kostelka 22,55 bodů.

V další kategorii o něco starších žáků se umístil na 6. místě Petr Hála se ziskem 33,85 bodů. Pro srovnání nejlepší David Višvader, opět Jihočech, získal 36,10 bodů a poslední František Holaň z Ostravska jen 28,20 bodů. Kromě Jihočechů, kteří zvítězili i v soutěži družstev, byli výborní i chlapci z Ústí nad Labem a Zlína.Co se týče rozhodčích, dá se říci, že byli přísní a neodpustili nic, proto známky nebyly nijak vysoké.

Pro naše chlapce to byl první větší závod . Snad jim přinese motivaci pro další cvičení.